Toimielimet


Yhteinen kirkkovaltuusto 2015-2018


Yhteisen kirkkovaltuuston puheenjohtaja 2017-2018
Pekka Ritvanen, Naantali

Yhteisen kirkkovaltuuston varapuheenjohtaja 2017-2018
Juha Manner, Naantali

Yhteisen kirkkovaltuuston jäsenet 2015–2018

Merimaskun seurakunta:
Ehdokaslista I – Merimaskun Majakka-ryhmä
Reijo Ihalin, Irmeli Vainio, Juha Haapakoski

Ehdokaslista II - Seurakuntamme puolesta
Markus Helenius

Heidän varajäsenikseen listakohtaisesti järjestyksessä kutsutaan:
Ehdokaslista I – Merimaskun Majakka-ryhmä
Matti Seulanto, Erkki Rantala, Leo Salonen, Esa Laaksonen

Ehdokaslista II - Seurakuntamme puolesta
Tiina Pajunoja, Eliisa Ansamaa, Silja Heljander

Naantalin seurakunta:
Ehdokaslista I – Majakka-ryhmä
Pekka Ritvanen, Raimo Saarela, Tiia Tavio, Ritva Koskinen, Stina Leppänen, Timo Jyväkorpi, Olli Rönnemaa, Jari Paasikivi, Marketta Keihäs

Ehdokaslista II - Naantalin Askel -ryhmä
Åke Nyblom, Lasse Aimonen, Mari Leppänen, Reijo Laakkonen, Kari Kouki, Juha Manner, Veikko Aro-Heinilä, Samu Turunen

Ehdokaslista III - Ruusuryhmä
Riitta Alho, Leena Flander (sitoutumaton), Erkki Rantanen, Hannele Vienonen, Rauno Vänttinen

Heidän varajäsenikseen listakohtaisesti järjestyksessä kutsutaan :
Ehdokaslista I – Majakka-ryhmä
Elina Leino, Katja Mäntylä, Hilppa Impivaara, Markku Leivo, Irina Rizzi, Anita Saksi, Anne Pentti, Markku Jaakkola, Nils Grönberg, Ville-Veikko Saari, Timo Jalava, Kristiina Sunell, Leena Grönlund, Reijo Vuorenmaa, Jorma Kylänpää, Henna Tuhkio

Ehdokaslista II - Naantalin Askel -ryhmä
Osmo Räsänen, Petri Laajala, Marja Mäntylä, Sari Outinen, Juhani Ellä, Noora Hilander, Elisabet Erholtz, Mika Ratilainen, Mervi Lehtinen, Henrik Kuustonen, Tiina Helander, Henri Hytönen, Keijo Lehtinen, Päivikki Malm

Ehdokaslista III - Ruusuryhmä
Noora Maja, Jorma Aittokallio, Marja Nieminen, Isabella Hautala, Kerttu Pietikäinen, Veikko Mäkelä, Anja Svärd, Leena Salo, Soili Sinisalo, Reino Penttinen, Hannele Helenius, Irma Taka-Prami, Jouni Miilumäki, Timo Saario

Rymättylän seurakunta:
Ehdokaslista I – Rymättylän seurakunnan vaaliyhdistys
Martti Jaanto, Kirsi Lähteenmäki, Pertti Aho, Jussi Tähti, Jaana Törne

Heidän varajäsenikseen listakohtaisesti järjestyksessä kutsutaan:
Ehdokaslista I – Rymättylän seurakunnan vaaliyhdistys
Erkki Hellman, Kari Salo, Pekka Vehmanen, Tapio Muurama, Hanna Mäkinen, Seija Salminen, Kristiina Suhonen, Riitta Kemppe, Lea Mannerlehto

Yhteinen kirkkoneuvosto 2017-2018


Puheenjohtaja tuomiokapitulin määräämänä Rymättylän kirkkoherra Petri Sirén

Varapuheenjohtaja Tiia Tavio (varajäsen: Ritva Koskinen)

Jäsenet (varajäsen suluissa):
Isabella Hautala (Leena Flander), Naantali
Martti Jaanto (Jussi Tähti), Rymättylä
Timo Jyväkorpi (Jari Paasikivi), Naantali
Mari Leppänen (Lasse Aimonen), Naantali
Kirsi Lähteenmäki (Jaana Törne), Rymättylä
Åke Nyblom (Reijo Laakkonen), Naantali
Erkki Rantanen (Markus Helenius), Naantali (Merimasku)
Raimo Saarela (Olli Rönnemaa), Naantali
Irmeli Vainio (Juha Haapakoski), Merimasku

Esittelijänä talousjohtaja Jorma Koivula

Sihteerinä hallintosihteeri Heli Kallio

Seurakuntayhtymän ryhmät 2017-2018


VIESTINTÄRYHMÄ (varajäsen suluissa)

puheenjohtaja Leena Flander (Anja Svärd)

Jäsenet:
Elina Leino, varapuheenjohtaja (Anne Pentti)
Lassi Lähteenmäki (Jaana Törne)
Anne-Maria Laajala (Kaisa Nyblom)
Kolme työntekijäjäsentä

Yhteisen kirkkoneuvoston edustajana Raimo Saarela

Esittelijänä viestintäsihteeri Merttu-Mari Huoponen

YMPÄRISTÖRYHMÄ (varajäsen suluissa)

puheenjohtaja Timo Jyväkorpi (Markku Leivo)

Jäsenet:
Mari Leppänen, varapuheenjohtaja (Reijo Laakkonen)
Kolme työntekijäjäsentä

Yhteisen kirkkoneuvoston edustajana Erkki Rantanen

Esittelijänä ympäristövastaava Pekka Airas